Eporedia Active days

16. June, 2012
Eporedia active days je novy nazov pre dobre zname Teva outdoor games, ktoré po minule roky patrili k jednim z najvyznamnejších pretekov sezóny. Tohtoročné preteky boli okrem noveho nazvu poznačené aj velmi nízkou vodou a menším počtom pretekárov. Nakoniec sa tu zišlo asi 30 pretekárov z desiatich krajin sveta. My sme do Ivrei, kde sa preteky konali, dorazili v pondelok vecer a stihli sme si dat este par jazd na slalomovom kanali. Na druhy den sme vyrazili do udolia rieky Chiuselly kde sa mala konat prva časť pretekov. Okrem sucheho korita nas prekvapilo ze sme tu nestretli nijakych kajakarov a tak sme začali mať pochybnosti či sat u tie preteky vobec budu konat. Vyrazili sme preto do vedlajsieho udolia na rieku Ayasse kde sme pochopili prečo na Chiuselle nikdo nebol. Ayass mala idealnu vodu a tak si všetci radšej zvolili možnosť si trochu zajazdit pred hoblovanim kajakov na suchej rieke.
Večer nám organizátori potvrdili že preteky sa pojdu na suchej Chiuselle a tak sme celu stredu stravili smykanim sap o suchych sutroch. Vo stvrtok sa uz zacali preteky a velmi sme ocenili že organizatori presunuli trať o kus vyššie ako po minule roky kde je rieka užšia a tak to nebolo nakoniec až tak hrozne. Trať bola aj podstatne kratšia, trvala len niečo okolo dvoch minut ale zato bola plan slajdov a dropov. Po dvoch jazdach mal najlepší čas zajíc, druhý bol Michelle Ramaza, treti som skoncil ja.
Piatok pokračoval pretek dvoma team raceami, prvi bol na spodnej chiuselle a druhi na kanali v Ivrei. My sme bohuzial nemali narodny team keďže zo slovenska sme tu boli len dvaja a tak nas nepocitali do poradia. Team race nakoniec vyhrali Anglicania tesne pred Novym Zelandom. V sobotu bol na programe sprint a kayacross v Ivreii. V sprinte sa najviac darilo Samovy Suttnovy (NZ), druhy bol Jakobus Stenglain (GER) a treti Zajic. V kayakcrosse zvytazil talian Filipo Bruneti. Celkove prvenstvo si vybojoval Zajic, druhy bol Sam Sutton a treti Filipo Bruneti.
Nedelu sme este využili na kajakovania na rieke Ayass ktora mala stale super vodu a tak sme si užlil luksusne padlovanie.