LETO 2012 a séria troch víťazstiev za sebou:)vrátane Majstrovstiev EURÓPY!!!

11. September, 2012
Hneď po majstrovstvách Európy vo Freestyle som prestúpila do druhého auta a hor sa do Nórska:). Veľmi dlhá cesta ma vyčerpala a rozhodujeme sa, že si dáme rieku na rozpádlovanie. Avšak aj už z nami známej rieky sa stáva pre nás novinka–> je tu obrovská voda a tá sa s nami nerozlúči počas celého pobytu. V Nórsku sme niečo málo cez dva týždne. Rieky, ktoré aj poznáme z minulých rokov sú tento rok iné. Vodné nadstavy z nich robia väčšinou ešte ťažšie. O zábavu teda máme postarané.
Koniec júla a začiatok augusta je pre vodákov pomerne hluché obdobie. Preteky sa v tomto čase moc nekonajú a tak svoj voľný čas venujeme tréningom. Avšak hneď ako prvý pretek je rozlúčka zo svetovou raritou a to umelo vytvoreným valom v Sopotnici. Preto v piatok sadám s mojím kajakom do auta a vyrážam smer Česká Republika. V sobotu pred kvalifikáciou stihnem ešte kratučký tréning a do nedeľňajšieho finále postupujem:). V nedelu ráno pozerám do nádrže a vidím len velmi málo kajakov. Ako bolo každú párty zvykom, hádzali sa kajaki do nádrže. Tento rok pre menšiu účasť, ale aj preto, že vela z nás má karbonovú loď je v nedelu ráno pohľad smutný. Iba pár kajakov pláva na ešte kludnej hladine. Pomaly sa spustia motory a finále môže začať. Darí sa mi a víťazím:)
25. 8 je naplánované tretie kolo Alpin River Freestyle Cupu v Plzni. Opäť žiadne dlhé rozhodovanie a už aj som pobalená a na ceste. Plzenská komunita vodákov opäť pripravila skvelý pretek. O zábavu bolo stále postarané. Mimo kvalifikačných jázd sa dalo prihlásiť aj do vloženého závodu Guma X alebo SUP závodu. Z kvalifikácie postupujem z prvého miesta a to sa mi podarí udržať a dostávam krásnu zlatú medailu.
Lipno. Čerťáky. AWP Series 2012. Majstrovstvá Európy = HIKO DEVILS EXTREME RACEAko každý rok sa veľmi teším na púšťanie čertových prúdov. Tento rok o to viac, že bola sľubovaná vyššia voda a taktiež, že sme mohli jazdiť už od stredy. Takže už v utorok prichádzame, aby sme si najbližšie dni užili naplno. Stredu jazdíme, avšak dúfali sme. že budeme viac. Hlasime sa ako záchrana pre rafty a tak pod čertovými schodami čakáme na rafterov, ktorí majú tréningy. Zopár posádok sa nám stará o zábavu. Štvrtok už netreba "zachraňovať" a tak sa snažíme využiť krásny deň naplno. Večer sa ideme registrovať. Ja nad registráciou do pretekov trošku váham, lebo ma chytá choroba a nie a nie ma opustiť. Avšak prihlásim sa. A dobre robím. Na večer už nastupuje počasie aké je tu tipické. Dážď sa strieda s lejakom a poriadne sa ochladí. Piatok sa štartuje už o deviatej ráno, aby sa všetko stíhalo. Po extrémnom slalome, ktorý je braný ako kvalifikácia postupujem do long race. Zo 17tich žien postupuje iba 5. Za zmienku stojí to, že zatiaľ som nezažila a ani nepočula o takej veľkej účasti v ženskej kategórií v podobnom podujatí. Ale aj mužská kategória bola veľmi silno zastúpená. Zišli sa tu kajakári z celého sveta. Asi aj to, že tento pretek je zaradený do svetovej série je dôvodom pre takú silnú konkurenciu. Ženy ešte v ten deň nastupujú, aby sa pobili v dlhom šprinte. V cieli som spokojná, ale výsledok netuším. Až po vyvezení vláčikom na štart mi oznamujú, že som vyhrala. Napĺňa ma obrovská radosť. Treba povedať, že počas celej akcie zabezpečovali prepravu kajakov a aj kajakárov vlaky a patrí im veľká vďaka:) Tiež veľká vďaka patrí organizátorom.
Prajem krásny deň :) evina p.s.: Za fotky veľmi pekne ďakujem Sharp-Pictures, Kubovi Suchému, Ondrejovi Pekarekovi a sebe:)