Majstrovstvá Slovenska vo Freestyle, v kajak crosse a posledne kolo ARFC.

11. October, 2012
Po Devils extrem race na Lipne sa tempo diania vôbec nezmiernilo. Tréning naďalej intenzívny a do toho aj čosi z iného rožku: svadba –>všetko dopadlo dobre, hlavne že nikto neoslepol a nemal žiadne iné zdravotne problémy:)
Hneď pod novým menom som nastúpila na majstrovstvá Slovenska a to hneď v dvoch disciplínach. Zároveň bol tento pretek poslednou sériou Alpin River Freestyle Cup. Sobotu bola kvalifikácia, čo nebol problém postúpiť. Šiel sa systém session, čo znamená 10 minút pre 5 zavodni kov a každý trik sa ráta len raz. Preto bolo aj v ženskej kategórií vidieť ťažké triky.
V nedeľu sa začínalo s kajak crossom (4 pretekári idú naraz určenou traťou a dvaja vždy postupujú ďalej). U žien pre menší počet ako u mužov boli iba dve rozjazdy. Tento krát som nemala toľko šťastia na los v akej rozjazde pôjdem. Už v prvej rozjazde sme museli riadne zabojovať o postup. Podarilo sa mi prebojovať do finále z prvého miesta. O finále bojujeme ako o život- zopár krát cítim aj seknutie padlom od súperiek- avšak všetky sme bez zranení a ja vyhrávam. Za mnou sa umiestnila slalomárka Katka Kopunová a tretia Kika Nevařilová. Krátky oddych a ide sa na finále freestyle. Už sa ide normálny systém a to tri jazdy a najlepšia sa počíta. Prvá jazda skôr na istotu...neskúšam ťažké triky. Druhú jazdu už však zariskujem a oplatí sa. Tretia v podobnom štýle ako druhá a tak sa teším, že mi to vyšlo. Avšak výsledok stále neviem.
Až pri vyhlasovaní sa dozviem aké umiestnenie som si vybojovala. Keď už vyhlásili tretiu a druhú už sa teším, lebo viem, že som vyhrala:) Tri krát ísť na prvé miesto je skvelý pocit:) ako druhá skončila Nina Halašová a tretia Saša Cisárová.
V mužoch vo freestyle vyhral Peter Csonka, druhý sa umiestnil Tomo Andrássy a tretie miesto si vybojoval Bartoš Csauderna. V kajak crosse bol tiež veľký boj o umiestnenie. Bolo až 12 rozjázd. Nakoniec ani raz nezaváhal a to sa mu oplatilo lebo vyhral –Palo Andrássy. Za ním sa umiestnili slalomári- bratia Ľubo a Jano Jančekovci. Aplin River Freestyle Cup vyhral Tomo Andrássy.
Úspešný víkend a zakončenie sezóny. Ešte sa trénovať bude, ale už nás nečakajú preteky. Takže hor sa plánovať nejaký výlet:) a sezónu 2013!!! Majte sa krásne:) evina Za fotky veľmi pekne ďakujem Petrovi Novákovi, Tominovi Andrássymu a Hanke Bubníkovej.